Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Żółty Talerz

Żółty Talerz

 

Żółty Talerz

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II jest jedną z 300 placówek uczestniczących w programie "Żółty Talerz". Wśród 12 tysięcy dzieci objętych programem jest 250 osób z naszej placówki, z czego 50 korzysta z darmowych śniadań, 45 obiadów a dla 155 osób #KulczykFoundation dofinansowuje obiady finansowane z MGOPS-u, dokładając do każdego z nich po 1zł. Koordynatorem programu w placówce jest Alina Karczewska - kierownik świetlicy i to ona czuwa nad prawidłową realizacją programu i jednocześnie zajmuje się poszukiwaniem partnerów do współpracy.#KulczykFoundation od września 2016 roku przeznaczyła na ten cel 16 milionów złotych z czego placówka otrzymała około 40 tysięcy. Program jest wsparciem funkcjonującego już systemu żywienia dzieci. – Chcemy żeby dzieci dostawały zdrowe, pełnowartościowe i pyszne posiłki – mówi Marta Schmude-Olczak, dyrektor #KulczykFoundation. Lista produktów, którą przygotował partner programu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jest dla placówek często dużym wyzwaniem ale uczy kreatywności i pozwala komponować najodpowiedniejsze posiłki dla dzieci.

Oprócz wsparcia finansowego przeznaczonego na zakup produktów placówki mogą liczyć na środki na niezbędny sprzęt kuchenny oraz warsztaty z dietetykiem.

#ŻółtyTalerz wspierają swoim doświadczeniem organizacje pomocowe działające na danym terenie. Do pomagania #KulczykFoundation zaprosiła: Caritas Diecezji Kieleckiej, Caritas Diecezji Radomskiej, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Caritas Diecezji Toruńskiej, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamińskiej, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Diecezji Świdnickiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, SOS Wioski Dziecięce oraz lokalne Banki Żywności: Śląski, z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego.

Partnerem merytorycznym programu jest Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, Patronat Honorowy nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Program posiada także swoją stronę: www.zoltytalerz.pl

Data dodania: 2018-04-05 10:30:00
Data edycji: 2018-07-17 10:14:44
Ilość wyświetleń: 29839

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook