Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Projekt ''Kultura fizyczna jako długoterminowa inwestycja w zdrowie społeczeństwa''

Projekt ''Kultura fizyczna jako długoterminowa inwestycja w zdrowie społeczeństwa''

Projekt "Kultura fizyczna jako długoterminowa inwestycja w zdrowie społeczeństwa".

Miło nam poinformować, że szkoła w Miłakowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy euro na realizację projektu pt. „Kultura fizyczna jako długoterminowa inwestycja w zdrowie społeczeństwa” w ramach programu Erasmus 2022 Partnerstwa na małą skalę w sektorze edukacji szkolnej KA210-SCH.

 

Partnerem miłakowskiej szkoły będzie włoskie gimnazjum ISTITUTO COMPRENSIVO BORSELLINO-AJELLO na Sycylii. Głównym celem Projektu jest nabycie kompetencji przez uczniów niezbędnych do rozwoju osobistego i społecznego poprzez zapewnienie możliwości i uczestniczenia w szeroko rozumianej kulturze fizycznej przy jednoczesnym kształtowaniu takich wartości jak: fair play, partnerstwo. Projekt zakłada opracowanie strategii promocji edukacji zdrowotnej w środowiskach lokalnych oraz stworzenie trwałego partnerstwa pomiędzy szkołami poprzez dzielenie się doświadczeniami w zakresie zmniejszania negatywnych bodźców oddziaływających na młodych ludzi zwłaszcza w okresie pandemii. Działania rozpoczynają się już w listopadzie. Niedługo będzie otwarta rekrutacja uczniów, którzy muszą wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego oraz silną motywacją.

 

Co chcemy osiągnąć jako organizacja przez realizację tego projektu?

Celem jest nabycie kompetencji przez uczniów niezbędnych do rozwoju osobistego i społecznego poprzez zapewnienie możliwości uczestniczenia w szeroko rozumianej kulturze fizycznej przy jednoczesnym kształtowaniu takich wartości jak: fair play, partnerstwo. Projekt zakłada opracowanie strategii promocji sportu w szkołach. Efektem tego będzie wdrażanie dobrych praktyk, dzielenie się zdobytym doświadczeniem oraz upowszechnianie wpływu podjętych działań na uczniów, nauczycieli i środowisko lokalne.

 

Jakie działania zamierzamy podjąć?

Eksperymentalna praca z młodzieżą (pedagogika przeżycia) polegała będzie na wypróbowaniu i wypracowaniu nowych formuł. Wykorzystana tematyka sportu i jego różnorodność będzie pretekstem w działaniach na rzecz kształtowania aktywnych postaw obywatelskich, współpracy w grupie, świadomości kulturowej. Rozwijane w ten sposób umiejętności życiowe stanowią istotę kompetencji nie tylko w zakresie budowania zdrowia fizycznego, psychospołecznego ale także umiejętności niezbędnych w pełnieniu ról społecznych.

 

Jakie będą oczekiwane rezultaty projektu?

Wartością dodatnią będzie możliwość transferu rezultatów do innych grup docelowych. Zapewnienie korzystania z nich wpłynie na trwałą zmianę środowisk. Projekt zakłada rozpowszechnianie informacji, które będą integralną częścią procesu edukacyjnego w szkołach i przyczynią się do długoterminowego uczenia się i rozwoju osobistego. Efektem tego będzie wdrażanie dobrych praktyk, dzielenie się zdobytym doświadczeniem oraz upowszechnianie wpływu podjętych działań na uczniów, nauczycieli i środowisko.

Data dodania: 2022-12-08 10:31:21
Data edycji: 2022-12-08 10:34:57
Ilość wyświetleń: 487

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej