Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Amerykańska szkoła językowa

Amerykańska szkoła językowa

Program Teaching English in Poland (TEIP) realizowany przez Fundację Kościuszkowską to forma promocji języka angielskiego wśród polskiej młodzieży. Pomysł realizacji programu TEIP powstał w 1991 roku, kiedy to Polski Komitet ds. UNESCO i Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosili Fundację Kościuszkowską jako realizatora letnich obozów, na których uczniowie pogłębiają znajomość języków obcych oraz poznają kultury krajów anglojęzycznych.

 

Formuła obozów pozostaje w zasadzie niezmieniona od początku realizacji programu. Na każdy obóz przeznaczony dla około kilkudziesięciu uczniów, zapraszamy 10 osobowe ekipy nauczycieli i asystentów z zagranicy. Doboru kadry dokonuje Fundacja Kościuszkowska. Na czele każdej ekipy stoi lider, odpowiedzialny za przygotowanie programu nauczania języka oraz za jego sprawną realizację. Za całokształt pracy na obozie odpowiada kierownik obozu ze strony polskiej, jemu też podlega kadra polskich wychowawców.

 

Obozy językowe dają dwutygodniową możliwość szlifowania języka angielskiego, jednak w ich programie nie brakuje również miejsca na rekreację i wycieczki. Zajęcia poświęcone nauce języka odbywają się pięć razy w tygodniu. Przed południem są to zajęcia w grupach utworzonych wg poziomu znajomości języka, natomiast po południu zajęcia warsztatowe w grupach skupiających młodzież o podobnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Soboty i niedziele poświęcone są na wycieczki i programy sportowe (do dyskusji).

 

Oprócz nauki języka obozy służą także popularyzacji i praktycznej realizacji idei UNESCO, zgodnie z Rekomendacją UNESCO z 1974 roku dotyczącą edukacji dla porozumienia międzynarodowego, współpracy dla pokoju, praw i podstawowych wolności człowieka.

 

Na letnich obozach amerykańscy wolontariusze wraz z polskimi asystentami prowadzą interaktywne zajęcia w języku angielskim wzbogacając słownictwo polskiej młodzieży dot. kultury, historii, geografii, zwyczajów i tradycji w USA. Zajęcia są prowadzone przez amerykańskich wolontariuszy zrekrutowanych przez zespół Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Amerykański zespół wolontariuszy stanowi zespół native speakers, dzięki którym polscy uczestnicy mają możliwość doskonalenia w mowie, piśmie i słuchaniu języka angielskiego.

 

Data dodania: 2022-11-25 09:22:20
Data edycji: 2022-11-25 09:41:29
Ilość wyświetleń: 545

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej